مقالات

فرم دهی باسن با ورزش

کوچک کردن باسن با انجام ورزش‌ ها و تمرینات ساده

این روزها با وجود جراحی‌های گوناگونی که برای زیبایی و تناسب اندام وجود دارد دیگر شبیه شدن به هنرپیشه مورد علاقه شاید کار چندان سختی نباشد. اما اگر تنها کمی از عوارض و خطرات این جراحی‌ها آگاه باشید حتما عطای آن را به لقایش می‌بخشید و به سراغ روش‌های طبیعی می‌روید. در ارتباط با زیبایی و تناسب اندام کوچک کردن باسن دغدغه بیشتر افراد به خصوص خانم‌هاست. در ادامه این مقاله به ذکر توصیه‌ها و تمریناتی مفید در این زمینه خواهیم پرداخت.( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , فرم دهی باسن با ورزش )

 

 

لاغر کردن باسن و ران‌ها در درجه اول اولویت آن‌هایی قرار دارد که به تناسب اندام می‌اندیشند. به نظر می‌رسد که این موضوع این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. مخصوصا خانم‌ها این روزها خیلی نگران شکل باسن خود هستند و هر لباسی که تن می‌کنند نگرانند که باسنشان در آن بزرگ جلوه نکند. قبل از اینکه به سراغ روش‌های مختلف برای حذف چربی‌های اضافه بروید لازم است بدانید که بدن انسان در طی روند چربی‌سوزی و آب کردن چربی‌ها آخرین چربی تولید شده را از بین می‌برد و رفته رفته با اولویت و ترتیب شکل‌گیری چربی‌های زائد بدن به ترتیب معکوس چربی‌سوزی می‌کند. در این میان استفاده از چربی‌سوزهای گیاهی در تسریع این فرآیند می‌تواند تاثیرگذار باشد.

روش کوچک کردن باسن

برای کوچک کردن باسن باید توجه ویژه‌ای به نوع تغذیه و همچنین انجام تمرینات و فعالیت‌های بدنی داشت. عضلات باسن از عضلات مختلفی تشکیل شده است که عضلات سرینی خوانده می‌شوند که قوی‌ترین آن‌ها عضله سریتی بزرگ است. همین عضله است که برای ساختن یک باسن سفت و شکل گرفته باید روی آن کار کنیم. انجام تمرین‌های مناسب و حـرکـات ورزشـی مـربـوط بـه ایـن قـــسمت از بدن تغییرات چشـمـگیری را در ایـن نـقــطه به وجود می‌آورد و به شما در داشتن یک باسن خوش فرم و متناسب کمک می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم برای گرفتن نتیجه بهتر توصیه‌های زیر را مد نظر قرار دهید.

وزن عمومی بدنتان را کاهش دهید

بله، احتمالا حدس می‌زدید. اگر می‌خواهید باسنی خوش فرم و زیبا داشته باشید، باید چربی‌هایی که احاطه‌اش کرده است را از بین ببرید. این هم مثل هر ماهیچه دیگر بدن است. اگر می‌خواهید تفکیک و شکل آن مشخص شود باید لایه چربی روی آن را آب کنید. اینجا نمی‌خواهیم به بررسی این بپردازیم که اصلا باسن بزرگ زیباست یا کوچک. هر دو آن‌ها زیبایی خودشان را دارند. این مقاله مربوط به کسانی است که می‌خواهند چربی باسنشان را آب کنند و ما فقط روی این تمرکز می‌کنیم.

پیاده روی کنید

پیاده روی ورزش فید و ساده‌ای برای کوچک کردن باسن است که می‌توان آن را در هر کجا انجام داد. این ورزش نیاز به آموزش ندارد و شما می‌توانید آن را در هر زمان که اراده کنید انجام دهید. می‌توانید از تپه‌ها بالا روید و مدت زمان آن را هر روز بیش از روز قبل افزایش دهید. با این کار می‌توانید چربی موجود در باسن خود را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش دهید. یک فرد 70 کیلویی در حین 1 ساعت پیاده روی تند حدود 300 کالری از دست می‌دهد.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , فرم دهی باسن با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

تمرینات هوازی را فراموش نکنید

تا به حال یک فوتبالیست یا دونده را دیده‌اید که باسن زشت و چاق داشته باشد؟ مطمئنا اینطور نیست. این افراد آنقدر می‌دوند و حرکات مخصوص باسن انجام می‌دهند که دیگر چربی روی باسنشان نمی‌ماند. پس اگر می‌خواهید باسنتان را شکل دهید باید سخت‌ترین نوع تمرینات هوازی را برای فرم دهی و کوچک کردن باسن انتخاب کنید.

چطور باسن خوش فرمی داشته باشم ؟

این رایج ترین سوال فیتنس است که از مربیان مختلف پرسیده می شود و قبل از همه باید بدانید که قطعاً ژنتیک نقش عمده ای در ظاهر و اندام باسن دارد. درست مثل یک لبخند زیبا یا پوستی شفاف، بعضی افراد با باسنی خوش فرم به دنیا آمده اند. اما این به این معنی نیست که راهی برای بهبود گلوتئال ها ( عضلات سّرینی یا همان عضلات اصلی تشکیل دهنده باسن ) وجود ندارد. خانم ها معمولاً برای ساختن گلوتئال ها به تمرینات کاردیو روی می آورند، اما راه اصلی رشد عضلات باسن، وزنه زدن است، نه انجام زیاد تردمیل و اسکی فضایی.

آیا باید برای تقویت عضلات باسن تمرینات مختلفی انجام داد ؟

وقتی که حرف از تمرین کردن مطرح می شود، ترجیح می دهم که به یک سری اصول و قوانین پایه ای پایبند باشیم. اکثر مردم فکر می کنند برای تقویت عضلات باسن باید ده ها مدل تمرینات مختلف انجام داد، اما واقعاً لازم نیست. شما فقط دو چیز احتیاج دارید : انگیزه و تعهد واقعی. باید بر روی گلوتئال هایتان خوب و صبورانه تمرین کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. اگر هر وقت که تمرینات سخت می شود یا عضلاتتان می سوزد، متوقف شوید، نتیجه ای نخواهید گرفت.

وزنه های سبک را کنار بگذارید

باسن شما هرچه قوی تر می شود، بزرگتر نیز می شود. لذا باید از وزنه های سنگین تر استفاده کنید که تعداد تکرارتان را به 5 تا 12 بار در هر ست محدود کند. نیاز به انگیزه بیشتری دارید؟ دیدگاهتان را نسبت به برنامه ورزشی، به مسابقه بهبود سلامتی تغییر دهید.

همیشه سعی کنید از تمرین قبلی تان سنگین تر کار کنید، وزنه ها را سنگین کنید یا تعداد تکرار را افزایش دهید. نمی دانید از کجا شروع کنید؟ نگاهی به مطالب پایین بیندازید. در اینجا بهترین تمرین ها برای عضلات باسن یا همان گلوتئال ها برای شما آورده شده است.

یکی از این تمرینات را در برنامه ورزشی خود قرار داده و هر هفته یک یا دو روز انجام دهید. باور کنید یا نه، همین زمان هم برای فرم دهی به عضلات باسن کافی است. تمرین بیشتر همیشه الزاماً بهتر نیست. تمرین دادن به گلوتئال ها بیشتر از دو بار در هفته، حتی می تواند پروسه عضله سازی باسن را کندتر کند. گلوتئال هایتان به زمان فراوانی برای استراحت، ریکاوری و رشد نیاز دارند.

برای هر حرکت، 5 تا 12 تکرار با وزنه سنگین در نظر بگیرید. همیشه فرم مناسب بدن را حفظ کنید. همینطور که پیشرفت می کنید، وزنه تان را سنگین تر کنید یا ورزش های مختلف را با هم ادغام کنید.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , فرم دهی باسن با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

تمرینات تقویت و فرم دهی به عضلات باسن

اسکوات

اسکوات پادشاه تمرینات پایین تنه است. چرا؟ زیرا تقریباً تمام عضلات اندام تحتانی را درگیر کرده و تنه، لگن و کمر را هم تقویت می کند. فقط مطمئن باشید که حرکت را به درستی انجام می دهید.

در صورت لزوم می توانید به مقاله انجام اصولی حرکت اسکوات مراجعه کنید و یا ویدئو آموزشی حرکت اسکوات را در بانک حرکات بدنسازی رویال بادی مشاهده نمایید.

اگر اسکوات به سمت پشت انجام دهید و یا تا جایی که رانتان موازی زمین باشد پایین بیایید، بیشتر عضلات چهارسر ران درگیر می شوند. پس تا بیشترین حدی که می توانید پایین بیایید – هرچه پایین تر بهتر – تا تأکید بیشتر روی همسترینگ و گلوتئال ها ( عضلات باسن ) باشد. هرچه پاهایتان به هم نزدیک تر باشد، فعالیت عضلات چهارسر زانو بیشتر خواهد بود. فراموش نکنید افراد مختلف بازه حرکتی متفاوتی دارند و زیاد پایین آمدن به همه افراد توصیه نمی شود. در مرتبه اول بر روی انجام اصولی اسکوات تمرکز کنید و به مرور زمان بازه حرکتی بدن شما افزایش خواهد یافت.

وقتی اسکوات می زنید مطمئن باشید که فرم مناسب را حفظ کرده اید: پاها را به اندازه عرض شانه از هم باز کنید و انگشتان پا به طرف بیرون متمایل شده باشند.

لانج همراه با راه رفتن

تمرین لانج همراه با راه رفتن، ضربان قلبتان را بالا می برد و باعث می شود روز بعد احساس کوفتگی و گرفتگی داشته باشید. شانه ها صاف، در کنار بدن و در هر دست یک دمبل را نگه داشته و راه بروید. با هر قدم روی پای جلویی پایین بیایید و لانج را انجام دهید. حواستان باشد که زانوی جلویی تان هیچ وقت از راستای انگشتان پایتان جلوتر نرود.

هیپ تراست با هالتر

حرکت هیپ تراست با هالتر، عضلات فوقانی باسن را حتی بیشتر از اسکوات و ددلیفت، فعال و مجبور به رشد می کند. روی زمین بنشینید و پشتتان را به یک نیمکت تکیه دهید. پاهایتان را جلویتان بکشید و یک هالتر پددار دستتان بگیرید. زانوهایتان را ثابت نگه دارید، هالتر را با صاف کردن لگن بلند کنید. تا جایی که بدنتان از شانه تا زانوها صاف باشد. بالای باسنتان را منقبض کنید.

ددلیفت

برای اینکه ددلیفت را به درستی انجام دهید و تمرکز را از روی کمرتان بردارید، باسنتان را تا جایی که می توانید عقب برده تا در ماهیچه پشت پا، کشش عمیقی را احساس کنید. من ترجیح می دهم پاهایم را نزدیک هم قرار دهم اما شما می توانید پاهایتان را از هم دور کنید، مانند حالت سومو که پاها بیشتر از عرض شانه باز و انگشتان پا به طرف خارج هستند.
میله را تا جایی که می توانید نزدیک به پاهایتان نگه دارید وکمرتان را صاف کنید. تا جایی پایین بروید که احساس کشیدگی شدید کنید، سپس بالا بیایید. اجازه ندهید که کمرتان گرد یا قوس دار شود.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , فرم دهی باسن با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

اسپلیت اسکوات

برای اسپلیت اسکوات نیز مانند بیشتر ورزش ها، موقعیت قرارگیری خیلی مهم است. هرچه پاهایتان به هم نزدیک باشد، عضلات چهارسر زانو بیشتر درگیر می شوند. هرچه پای جلویی تان را جلوتر بگذارید، تأکید بیشتری بر گلوتئال هاست ( عضلات باسن ).
پای پشتی تان را روی یک نیمکت یا جعبه قرار دهید. کمرتان را صاف نگه دارید و تا جایی که می توانید پایین بروید. سپس تکرار کنید.

رفع سلولیت پا و باسن با ورزش

سلولیت برآمدگی پوست در بعضی از نقاط بدن از جمله رانها و باسن است. این حالت موقعی به وجود می‌آید که بافت چربی روی لایه‌های خاصی از پوست تشکیل می‌شود که با این کار باعث فرو رفتگی بافت همبند می‌شود به این صورت پوست به حالت فرو رفته و برجسته در موارد شدید به نظر می‌رسد که به آن پوست پرتقالی می‌گویند. این وضعیت در 98% زنان بزرگسال وجود دارد. این موضوع یک مشکل یا بیماری نیست اما باعث ظاهری نازیبا و خجالت آور برای بانوان می‌شود.

ظاهر سلولیت چگونه است ؟

اکثر زنان می‌دانند که سلولیت ظاهری شبیه به برآمدگی دارد. این وضعیت اغلب با پوست پرتقال مقایسه می‌شود چون سلولیت همان ظاهر فرو رفته و پر منفذ را ایجاد می‌کند. این فرورفتگیها ممکن است کوچک و پراکنده باشند یا متوجه فرورفتگیهای بزرگتر روی باسن یا رانها شوید.

به این ترتیب سلولیت داخل بدن چطور به نظر می‌رسد؟ ممکن است سلولیت را به صورت یک دسته از بادکنکهای کوچک پر از چربی که میان لایه‌های بافتی که بوسیله نوارهای لاستیکی با هم مرتبط شده‌اند، تصور کنید.

در زیر لایه‌های بالایی پوست ( اپیدرم و درم ) سلولهای چربی انرژی اضافی را ذخیره می‌کنند. نوارهای کوچک بافت همبند به طور عمودی بین این سلولهای چربی هستند و لایه‌های بالایی پوست را به بافت عمیقتر در بدن متصل می‌کنند. این نوارها حفره‌ها یا کیسه‌های کوچکی می‌سازند که در آن سلولهای چربی طبیعی به اندازه کافی فضا برای اقامت دارند. اما وقتی سلولهای چربی بزرگ می‌شوند این حفره‌ها بیشتر شلوغ شده و شروع به برآمدگی، ساختن یک برآمدگی کوچک روی بالای پوست می‌کنند. با این وجود این نوارها به بافت عمیقتر وابسته‌اند و این ظاهر دره مانندی را در بالای پوست ایجاد می‌کند. ترکیبی از برآمدگیها و فرو رفتگیها در بالای پوست باعث ایجاد ظاهری پرتقال مانند می‌شود که به آن سلولیت می‌گویند.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , فرم دهی باسن با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

درجه بندی سلولیت

در سال 2009 ، شدت سلولیت به صورت زیر درجه بندی شد :

درجه 1 یا ملایم : ظاهری پرتقالی وجود دارد و بین 1 تا 4 فرو رفتگی و کمی ظاهر تغییر رنگ یافته در پوست وجود دارد.
درجه 2 یا متوسط : بین 5 تا 9 فرو رفتگی متوسط به عمیق، ظاهری پنیر مانند و پوست به میزان متوسط افتاده است.
درجه 3 یا شدید : ظاهری توده مانند یا فرو رفتگیهای عمیق وجود دارد و پوست شدیدا افتاده است.

علت بروز سلولیت

علت دقیق سلولیت ناشناخته است اما این امر معمولا ناشی از تداخل میان بافت همبند در لایه پوستی است که زیر سطح پوست قرار دارد و لایه چربی که در زیر آن واقعا است. در زنان سلولهای چربی و و بافت همبند در این لایه به صورت عمودی آرایش داده شده‌اند. اگر سلولهای چربی داخل لایه پوستی به سمت بیرون بروند، ظاهر سلولیت ایجاد می‌شود. در مردان اینها ساختاری ضربدری دارند به همین دلیل است که احتمال بروز این ظاهر پرتقالی بسیار کم است.

عوامل هورمونی و سن

هورمونها نقش مهمی در بروز سلولیت بازی می‌کنند. استروژن، انسولین، نورآدرنالین، هورمونهای تیروئید و پرولاکتین بخشی از فرایند تولید سلولیت هستند. یک نظریه هست که می‌گوید وقتی استروژن در زنان کاهش می‌یابد با یائسگی، جریان خون به بافت همبند زیر پوست نیز کاهش می‌یابد. گردش خون ضعیفتر به معنای کمبود اکسیژن در این ناحیه است که منجر به کاهش تولید کلاژن می‌شود. سلولهای چربی بزرگ می‌شوند چون سطح کلاژن سقوط می‌کند. این عوامل با هم ترکیب می‌شوند تا رسوبات چربی قابل مشاهده‌ را ایجاد کند. همچنان که چربی زیر پوست از طریق بافت همبند ضعیف از بین می‌رود، اثر پرتقالی مشخصتر می‌شود. سن نیز موجب می‌شود پوست انعطاف پذیری کمتری داشته باشد و به احتمال بیشتری بیفتد. این وضعیت احتمال بروز سلولیت را افزایش می‌دهد.

عوامل ژنتیکی

بروز سلولیت مستلزم وجود ژنهای خاصی است. عوامل ژنتیکی می‌تواند به سرعت متابولیسم، انتشار چربی زیر پوست، قومیت و میزان گردش خون مرتبط است. اینها می‌تواند بر احتمال بروز این حالت موثر باشند.

سبک زندگی و رژیم غذایی

سلولیت بوسیله سموم ایجاد نشده است اما یک سبک زندگی سالم ممکن است به کاهش این خطر کمک کند. افرادی که چربی زیاد، کربوهیدرات و نمک زیاد میخورند و فیبر کمی مصرف می‌کنند به احتمال بیشتری مقادیر بزرگتر سلولیت را دارند. افراد سیگاری، آنهایی که ورزش نمی‌کنند و کسانی که به مدت طولانی در وضعیت نشسته هستند و کلا افراد کم تحرک بیشتر مستعد این امر هستند.

پوشیدن لباس زیر تنگ و یا شلوارهای جین تنگ و فیت می‌تواند جریان خون را محدود کند و این ممکن است به تشکیل سلولیت کمک کند. سلولیت در افرادی که چربی اضافی دارند اما لاغر هستند و افرادی با وزن مناسب نیز وجود دارد. این وضعیت پس از 25 سالگی بیشتر می‌شود اما بر افراد جوانتر از جمله نوجوانان هم اثر می‌گذارد.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , فرم دهی باسن با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

التهاب

نظریه دیگری می‌گوید سلولیت یک اختلال بافت همبند است که بوسیله التهاب مزمن با درجه پایین ایجاد می‌شود. بعضی از دانشمندان دریافتند که سلولهای ایمنی همانند ماکروفاژها و لنفوسیتها در بافت تحت تاثیر سلولیت، مرتبط است. البته سایر پژوهشگران دریافته‌اند هیچ مدرکی دال بر اثر پاسخ التهابی در این ناحیه وجود ندارد.

کاهش وزن سلولیت را بدتر می‌کند یا بهتر؟

کاهش وزن روش خوبی برای رفع سلولیت است. افزایش وزن می‌تواند آن را بدتر کند بخصوص که اخیرا افزایش وزن داشته اما اثر کاهش وزن به عنوان یک درمان کاملا مشخص نیست.

یک تحقیق کوچک نشان داد که کاهش وزن به شدت سلولیت در اکثر افراد کمک می‌کند بخصوص آنهایی که اضافه وزن داشته باشند. البته 32% افراد شرکت کننده در این تحقیق دریافتند که کاهش وزن واقعا سلولیت را بدتر می‌کند.( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , فرم دهی باسن با ورزش )

دلیل این امر شناخته شده نیست اما ممکن است به علتهای دیگری باشد. به عنوان مثال تفاوت ساختار و انعطاف پذیری بافت پیوندی همچون احتباس مایعات می‌تواند به ظاهر سلولیت مرتبط باشد. در کل اکثر افراد دریافتند که کاهش وزن ظاهر سلولیت را بهبود می‌دهد اما این مورد برای همه افراد تضمین شده نیست.

رفع سلولیت با درمان طبی

چندین روش درمانی برای رفع سلولیت وجود دارد اما هنوز توسط پژوهشگران به صورت علمی تایید نشده‌اند. موسسه درماتولوژی آمریکا برخی از این روشها را که می‌توانند در کاهش ظاهر سلولیت بوسیله تجزیه نوارهای بافت پیوندی زیر پوست، موفق باشند، بررسی کرده است.

درمان با امواج آکوستیک از یک وسیله برای انتقال امواج صوتی استفاده می‌کند. این روش موثر است اما باید در چند جلسه انجام شود.

درمان با لیزر ظاهر سلولیت را برای یک سال یا بیشتر بهتر می‌کند. این کار با فرو کردن پروب لیزری بسیار کوچک درون پوست انجام می‌شود. لیزر بعدا برداشته شده و بافت چربی را تجزیه می‌کند. این کار می‌تواند پوست را بوسیله افزایش تولید کلاژن ضخمیتر کند. پوست ضخیم ظاهر سلولیت را کاهش می‌دهد.

ساب سیژن شامل گذاشتن یک سوزن زیر پوست برای شکستن نوارهای بافت همبند است. نتایج آن به گفته سازمان درماتولوژی تا 2 سال یا بیشتر ماندگار است.

دستگاه وکیوم چربی نوارها را با استفاده از یک دستگاه با تیغه‌های کوچک را برش می‌زند. همچنان که بافت همبند برش می‌خرود، بافت زیرین حرکت می‌کند تا فضای زیر پوست را پر کند تا ظاهر سلولیت را از بین ببرد. این روش ممکن است برای 3 سال ماندگار باشد اما داده‌ها موفقیت آن را محدود می‌داند.

کربوکسی تراپی یا لیزر Co2 شامل ورود گاز دی اکسید کربن به زیر پوست است. عوارض جانبی شامل کبودی و ناراحتی پس از این روش است اما مقداری سلولیت از بین می‌رود.

اندرومولژی یا LPG شامل یک ماساژ عمیق با یک دستگاه شبیه وکیوم است که پوست را لیفت می‌کند. سازمان غذا و داروی ایالات متحده ( FDA ) آن را بی خطر می‌داند اما شواهد کمی در مورد عملکرد آن وجود دارد.

درمان کاهش سلولیت یونیترمی شامل پوشاندن ناحیه موثر با یک گل یا خاک رس خاص است که قبل از استفاده از یک وسیله الکتریکی، در پلاستیک پیچانده شده است.( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , فرم دهی باسن با ورزش )

رادیو فرکانسی ( لیزر ار اف ) شامل گرم کردن پوست با استفاده از امواج رادیو الکترومغناطیس است. همانند لیزر تراپی این روش بوسیله تحریک پوست به جوانسازی و تولید کلاژن و همچنین تجزیه سلولهای چربی عمل می‌کند. شدت درمان را می‌توان بوسیله تغییر امواج رادیویی هماهنگ کرد. این روش اغلب در ترکیب با روشهای دیگر همانند ماساژ استفاده می‌شود. در مجموع اکثر پژوهشهای بررسی کننده درمان رادیو فرکانسی یا ار اف کیفیت پایین داشته و نتایج ترکیب شده بودند.

لیپوساکشن با لیزر ( لیپولیزر ) مقادیر کوچکی از چربی را بر می‌دارد اما این ممکن است توده فرو رفته را بدتر کند. تحقیقات هنوز نشان نداده که این روش برای کاهش سلولیت موثر است.

لیپوساکشن اولتراسونیک یا لیپواسکالپتینگ اولتراسونیک چربی را هدف قرار داده و تخریب می‌کند اما باز هم پژوهشها برای نشان دادن اثرات آن کم انجام شده است. روشهایی که سازمان درماتولوژی آمریکا نپذیرفته است عبارتند از کرایولیپولیز که چربیها را فریز می‌کند، مزوتراپی که شامل تزریق مخلوطی از مواد زیر پوست است.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , فرم دهی باسن با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

درمانهای خانگی برای سلولیت

اینجا چندین روش درمانی خانگی وجود دارد که ممکن است به کاهش ظاهر سلولیت کمک کند.

ماساژ

یک اصلاح امیدوار کننده ماساژ است. این روش را می‌توان در خانه یا با کمک یک متخصص ماساژ انجام داد. ماساژ فواید ذهنی بدنی چند گانه دارد اما در طی این فرایند از کاهش سلولیت در ران هم لذت خواهید برد.

ماساژ با بهبود جریان لنف سلولیت را کاهش می‌دهد. این کار به کشش پوستی هم کمک می‌کند که می‌تواند برجستگیهای سلولیت را هم صاف کند. کرمهای ماساژ همان فواید را دارند اما نکته اصلی فرایند ماساژ است. شما نمی‌توانید از یک کرم استفاده کنید و انتظار داشته باشید سلولیت خود بخود از بین برود. همچنین مشخص شده که تنها یک بار ماساژ انجام دادن سلولیت را از بین نمی‌برد. این فرایند باید بصورت پیوسته انجام شود تا به نتایج دلخواه و ماندگار برسید.

نوشیدن آب بیشتر

نوشیدن آب گزینه کم هزینه دیگری است که ممکن است به سلولیت کمک کند. نه تنها شما را هیدراته نگه می‌دارد بلکه به رفع سمومی که منجر به تجمع چربی می‌شوند، کمک می‌کند. آب می‌تواند گردش خون و جریان لنف را هم بیشتر کند.

این روش جریان خون و لنف را تحریک می‌کند، سلولهای مرده را از بین می‌برد و رشد سلولهای جدید را تحریک می‌کند. این امر ممکن است سم زدایی را تامین کرده و سیستم عصبی را تحریک کند. استفاده از لیف گیاهی لوفا یا برس بدن به صورت نرم روی پوست به مدت حداکثر 5 دقیقه بر روی پوست خشک. شما می‌توانید از پاها شروع کرده و به سمت بالا بروید. از حرکات چرخشی استفاده کنید. این کار بهتر است قبل از حمام یا دوش گرفتن انجام شود.( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , فرم دهی باسن با ورزش )

پودر قهوه

استفاده از پودر قهوه به عنوان لایه بردار روشی محبوب برای رفع سلولهای مرده است که رشد سلولهای جدید را تحریک کرده و پوست را سفت می‌کند. شما می‌توانید از پودر قهوه به تنهایی یا همراه با روغن نارگیل، روغن زیتون یا شکر استفاده کنید. به آرامی پودر را روی ناحیه تحت تاثیر به مدت چند دقیقه بسایید. همچنین می‌توانید می‌توانید قبل از شستشوی پوست به مدت 10 دقیقه برای سایر نقاط پوست استفاده کنید.

پودر قهوه معمولا برآمدگی را کاهش داده، گردش خون را تحریک کرده و جریان لنف را تقویت کند. البته هیچ تحقیق علمی برای حمایت از این ادعاها انجام نشده است.

سرکه سیب

استفاده از سرکه سیب ممکن است به کاهش وزن کمک کند یک قاشق غذاخوری سرکه سیب رقیق شده به صورت سه بار در روز مصرف شود. یا از محلولی با نسبت مساوی از سرکه سیب و آب استفاده کرده و روی پوست استفاده کنید.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , فرم دهی باسن با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

پیشنهاد باشگاه بدون تحرک التراتن برای شما :

اصلاح سلولیت فقط برای خانم ها

این برنامه میتواند با روش لاغری ویژه ، تخلیه از طریق غدد لنفاوی را تسریع کند و با استفاده از کرم ها و ژل های زد سلولیت سرعت تاثیر پذیری رفع سلولیت را افزایش دهد . تحریکات زمانبندی شده مشوقی خوواهند بود که کمک به شکست بافتهای چربی در لایه زیره پوست کرده و همانند پمپ تخلیه ظریفی ، پس مانده های لنفافی را از بدن تخلیه میکند.

کاهش وزن مناسب

این برنامه می بایست با یک روش رژیم غذایی سالم با هدف تقلیل وزن طراحی شود ، ترکیب مقدار کالری و چربی کنترل شده با تحریکات بیولوژیکی متمرکز التراتن ، سرعت کاهش وزن و سایزها را افزایش میدهد . همچنین در این هنگام بدن شما سر فرم آمده و پوست های شل جمع شده و ماهیچه ها سفت خواهد شد و به دفع سموم از بدن نیز کمک خواهد کرد . ادامه این عملیات باعث این شده که بدن ، وزن از دست داده خود را نگهداری کرده و سطح انرژی را در بدن بالا ببرد .

موزون سازی عمقی ماهیچه

پالس های با دامنه پهن و تحرکات طولانی این برنامه به ماهیچه هایی دسترسی پیدا خواهد کرد که معمولا با ورزش های هوازی هم قابل نشانه گیری نیستند. بکارگیری فوری این گروه از ماهیجه های بدنساز شما را قادر خواهد کرد که با سرعتی سریع به اندامی لاغر و روی فرم و تراشیده نائل آیید.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , فرم دهی باسن با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

موزون سازی و کشش پوست

این برنامه به گونه ای طراحی شده که تحرکات را در لایه غشایی پوست به دنبال هدف برگرداندن خاصیت ارتجایی آن دنبال کنند و همچنین مشوق تولی کلاژن و آلاستین برای سلامت لایه زیرین پوست و افزایش گردش خون بمنظوره اکسیژن رسانی به پوست و تخلیه سموم برای رسیدن به پوستی یکدست و با طراوت می باشد. این برنامه را میتوان با بکارگیری کرم های فرم دهنده و مرطوب کننده ها به نتایج بالاتری رساند

موزون سازی ناحیه لگن خاصره

تحریکات بیونوری متناوب پالسهایی که با ترکیب پدگذاری در نقاط ویژه صورت میگیرد بمنظور قدرت دهی و بازسازی و ارتجاعی کردن ماهیچه های لگن خاصره و ارگان های حیاتی آن ناحیه می باشد . این برنامه ایده آل برای خانم هایی بدون فعالیت هستند و نیاز به تمرینات و بکاراندازی ماهیچه های لگن خاصره بدون اجرای الگوهای پیچیده و تمرینات طولانی دارند.

کشیدن عضله

تعادل و راست قامتی دو گزینه از شروط یکپارچگی بدن انسان است. برای انعطاف پذیری بیشتر اندام پایینی و حرکات آزاد ماهیچه ها، خم شدن یکی از اجزای داخلی دوره تمریناتی است، این برنامه به تناوب عضلات منتخب را کش آورده و انعطاف و ارتجاع پذیری آنها را تقویت میکند. پدهای بیونوری در مکانهای مشخص روی عضله موافق و مخالف قرار داده شده که با تحریکات متناوب، نرمی و انعطاف پذیری را به آنها القا کنند.

ضد اسپاسم

این برنامه به این اختصاص داده شده که اسپاسم عضلانی را از بین برده و آزادی و نرمی ماهیچه ها, جایگزین گرفتگی آن کند. پالس های چرخشی که تولید یک لرزش ظریف غیر منظم را در بر دارند باز کردن قفل ماهیچه را از اسپاسم و گرفتگی عهده دار می شوند.

 

حتما این مطلب را هم میپسندید…

حتما این مطلب را هم میپسندید…

حتما این مطلب را هم میپسندید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *