مقالات

طب اعمال فشار*طب سوزنی*باشگاه بدون تحرک

طب اعمال فشار ( طب سوزنی ) در باشگاه بدون تحرک التراتن

این همان ایده شبیه به طب سوزنی اما الکتریکی است که در چین باستان صورت می گیرد. این سیستم یک جریان الکتریکی ضعیف را به عمق پوست همانند سوزن ها انتقال می دهد و باعث تحریک آن می شود. اگر بتوانیم بدن انسان را به یک سیستم بزرگ الکترونیکی تشبیه کنیم، تست ها نشان داده اند که نقاط ورود طب سوزنی دارای مقاومت الکتریکی پایین تری هستند و برعکس قدرت ذخیره الکتریکی بیشتری از پوست معمولی با فعل و انفعالات پیچیده الکتروشیمیایی در آن ناحیه دارند. این برنامه تناوبی بیونوری سیستم بدن را تنظیم خواهد کرد به گونه ای که طب سوزنی عمل می کند و بنابراین با باز کردن مسیرهای طولی ( meridian ) در کانال های بدن انسان و اجازه جریان آزادانه انرژی در آنها، تعادل بدن بازیابی می شود.( التراتن اولین باشگاه بی تحرک ثبت شده در ایران , طب اعمال فشار*طب سوزنی*باشگاه بدون تحرک , فرشته , پاسداران , سعادت آباد )

 

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی یکی از قدیمی ترین مفاهیم پزشکی دنیا محسوب می شود که دارای تاریخی دو هزار ساله است. به طور کلی این طب در آسیای شرقی و چین امروزی شروع شده و بیشترین فعالیت این نوع طب نیز در آن جا بوده است. این که امروز می بینید طب سوزنی همچنان بعد از دو هزار سال رواج دارد و بسیاری از افراد با وجود پیشرفت های علم پزشکی هنوز مایل به استفاده از این طب می باشند، عملا نشان می دهد که شرق آسیا و به خصوص چین تلاش درخور توجهی جهت زنده نگه داشتن این نوع طب داشته است. این تلاش به اندازه ای است که امروز در سراسر دنیا طب سوزنی رواج پیدا کرده است و بسیاری علاقه مند به استفاده از آن می باشند.

طب سوزنی چگونه عمل می کند؟

برای اینکه متوجه فواید طب سوزنی شوید، باید بدانید که این روش اصلاح دقیقاً چطور عمل می کند. دانستن همه چیز درباره طب سوزنی کمی پیچیده است. با اینکه امروزه ثابت شده است که طب سوزنی تأثیر زیادی برای بهبود سلامت دارد، اما هنوز هم در مورد برخی از جنبه های آن سوالاتی وجود دارد. متخصصین طب سوزنی بر این باور هستند که بدن انسان توسط نیرویی حیات بخش به نام “چی” احاطه شده است. بدن ما زمانی سالم خواهد بود که انرژی چی در بدن ما متعادل باشد. همه بیماری هایی که به آن مبتلا می شویم ، در اثر به ریختن انرژی در بدن حاصل می شود. در طب سنتی 350 نقطه در بدن وجود دارد.

روش اصلاح با طب سوزنی چگونه است؟

متخصصین طب سوزنی با قرار دادن سوزن در هر یک از نقاط انرژی بدن را به حالت متعادل باز می گردانند. معمولاً هر جلسه طب سوزنی بین 60 تا 90 دقیقه طول می کشد. هر چند که بخش زیادی از این زمان صرف سوال و جواب هایی در مورد علائم و دردها و مشکلات شما می شود. بعد از مشاوره فرد معمولاً دراز می کشد و در وضعیت مناسبی برای اصلاح قرار می گیرد. سپس متخصص طب سوزنی سوزن های استریل و یک بار مصرف را به آرامی روی نقاط خاصی از بدن فرو می کند. در این حالت بیمار تنها یک سوزش بسیار کوتاه و محدود را حس می کند.

معمولاً سوزن ها بین 50 تا 30 دقیقه در جای خود می مانند. این موضوع به نوع بیماری فرد بستگی دارد. در برخی بیماری های مزمن لازم است فرد در هفته یک تا دو بار اصلاح را تکرار کند. برای اصلاح مشکلات حاد نیز معمولاً فرد بعد از 8 تا 12 جلسه بهبود پیدا می کند. معمولاً واکنش هایی که بدن افراد مختلف به این روش درمان نشان می دهد ، متفاوت است. برخی افراد بلافاصله بهبود را تجربه می کنند و برخی دیگر نیاز به چند جلسه برای اصلاح دارند.( التراتن اولین باشگاه بی تحرک ثبت شده در ایران , طب اعمال فشار*طب سوزنی*باشگاه بدون تحرک , فرشته , پاسداران , سعادت آباد )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

 

فواید طب سوزنی

طب سوزنی فواید زیادی برای بدن دارد. امروزه از این روش برای تحریک سیستم ایمنی بدن ، افزایش گردش خون در ناحیه ای خاص، بهبود زخم ها ، کاهش درد و حتی اصلاح سردرد ، فشار خون و بیماری های دیگر استفاده می شود. از آن جایی که سوزن های مورد استفاده در طب سوزنی بسیار نازک هستند ، معمولاً فرد در حین کار درد خاصی را متوجه نمی شود. اما این سوزن با فرستادن سیگنال هایی به بدن موجب می شود تا اصلاح در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین میزان آسیب انجام شود. طب سوزنی ایمنی بالایی دارد و معمولاً با عوارض جانبی بسیار کمی همراه است.

این روش راحت ترین و بی عارضه ترین روش اصلاح برای کنترل و کاهش درد است. برخی مطالعات نشان می دهد که طب سنتی حتی در اصلاح بیماری هایی مثل سرطان نیز مؤثر است. تأثیر طب سوزنی برای اعصاب و بیماری های عصبی نیز معمولاً نتیجه بخش است. هر چند که برای اثبات این موارد به مطالعات بیشتری نیاز است ، اما بهبود بسیاری از بیماری ها با استفاده از این روش اصلاح اثبات شده است.

 

خطرات طب سوزنی

 • درد ، خونریزی یا کبودی در بخش های سوزن خورده
 • صدمه به اعضای داخلی همچون ریه ( در صورتی که سوزن با فشار و به صورت عمیق وارد شود )
 • بیماری های عفونی مانند هپاتیت و ایدز ( در صورت استفاده از سوزن های آلوده و استفاده شده )
 • بدن هر فرد ، برای اصلاح ، به نوع خاصی از طب سوزنی پاسخ مثبت می دهد. اما شرایطی وجود دارد که ممکن است عوارض را در بعضی افراد افزایش دهد
 • چنانچه از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید ، ممکن است کبودی بیشتری داشته باشید و حتی دچار خونریزی شوید.
 • در برخی از انواع طب سوزنی ، پالس های خفیف الکتریکی از طریق سوزن به بدن منتقل می شود که ممکن است در عملکرد قلب برخی افراد که از ضربان ساز استفاده می کنند ، تداخل و اشکال ایجاد کند.
 • زایمان زودرس ، عارضه ای است که در اثر تحریکات برخی از انواع طب سوزنی بر خانم های باردار ظاهر شده است.

 

( التراتن اولین باشگاه بی تحرک ثبت شده در ایران , طب اعمال فشار*طب سوزنی*باشگاه بدون تحرک , فرشته , پاسداران , سعادت آباد )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

طب سوزنی به اصلاح چه بیماری ها و مشکلاتی کمک می کند؟

از مهم ترین فواید طب سوزنی می توان به تأثیر آن در اصلاح بیماری ها و مشکلات مختلف اشاره کرد. اگر دوست دارید بدانید که طب سوزنی چه بیماری هایی را اصلاح می کند، بهتر است نگاهی به لیست زیر بیندازید.

 1. سردرد
 2. آلرژی
 3. اضطراب و افسردگی
 4. استئوآرتریت
 5. درد مزمن در نواحی گردن، کمر، زانو و سر
 6. فشار خون
 7. بی خوابی
 8. گرفتگی های قاعدگی
 9. سندرم پیش از قاعدگی
 10. میگرن
 11. رگ به رگ شدن
 12. کاهش خطر سکته مغزی
 13. لاغری
 14. آرتروز
 15. زخم معده
 16. اسهال خونی
 17. درد صورت
 18. روماتیسم مفصلی
 19. سیاتیک
 20. درد آرنج
 21. درد دندان
 22. اعتیاد
 23. پسیاه سرفه
 24. پگرفتگی گردن
 25. درد ستون فقرات
 26. عفونت مجاری ادراری
 27. افسردگی و اضطراب

کمردرد

اگر اصلاح های اصلی و استاندارد ، نتوانند کمردردتان را بهبود دهند ، طب سوزنی ممکن است در کاهش این درد موثر باشد. یک مطالعه گسترده نشان داد ، طب سوزنی که بیشتر از سه ماه طول می‌کشد ، بهتر از اصلاح های درد مرسوم در اصلاح کمر درد موثر است.

 

فیبرومیالژی

برخی مطالعات نشان داده که طب سوزنی تسکین‌دهنده موقتی درد فیبرومیالژیا است ، در حالی که برخی دیگر ، این اثر را نشان نداده اند. یک مطالعه نشان داد طب سوزنی می‌تواند باعث تسکین خستگی و اضطراب ناشی از فیبرومیالژی شود. اما به هر حال ، شواهد کافی برای اثبات اینکه طب سوزنی برای فیبرومیالژی خوب است یا نه ، هنوز وجود ندارد.

سردرد

طب سوزنی ممکن است میگرن و یا سردردهای تنشی را تسکین دهد. دو مطالعه بزرگ نشان داد ، افرادی که از طب سوزنی استفاده کرده بودند ، در مقایسه با آنهایی که اصلاح های معمول را انجام داده بودند ، روزهای کمتری دچار سردردهای تنشی شدند.

 

( التراتن اولین باشگاه بی تحرک ثبت شده در ایران , طب اعمال فشار*طب سوزنی*باشگاه بدون تحرک , فرشته , پاسداران , سعادت آباد )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

درد آرتریت

طب سوزنی به همراه طب مرسوم می‌تواند برای استئوآرتریت مفید باشد. تحقیقات تازه نشان می‌دهد که طب سوزنی برای تسکین درد زانو مفید است. تحقیقات بیشتری برای اثبات مفید بودن این طب برای بیماران مبتلا به استئوآرتریت لازم است.

سندرم تونل کارپال

در تایوان یک گروه از افراد مبتلا به سندروم تونل کارپال را برای مدت بیشتر از یک ماه ، با طب سوزنی اصلاح کردند. نتیجه نشان داد این افراد در مقایسه با افرادی که از داروهای استروئیدی استفاده کرده بودند ، در مدت زمان طولانی احساس رضایت بیشتری داشتند. با این حال ، تحقیقات بیشتری در این زمینه باید انجام گیرد.

دندان درد

برای تسکین درد ناشی از کشیدن و یا جراحی دندان، طب سوزنی مفید می‌باشد.

دردهای دیگر

افراد برای کاهش درد گردن ، درد عضله ، آرنج تنیس باز ( درد پشت آرنج دست ) و دردهای قاعدگی از طب سوزنی استفاده می‌کنند و به این وسیله از مصرف دارو و عوارض جانبی آنها دوری می‌نمایند.

افزایش درد

اگر در کنار استفاده از داروهای ضد درد و یا دیگر روش‌ها از قبیل ماساژ اصلاحی ، از طب سوزنی نیز استفاده کنید ، باعث کاهش درد به میزان بیشتری می‌شوید. طب سوزنی می‌تواند نیاز فرد به دارو را کم کند و کیفیت زندگی فرد را بهبود بخشد.

تهوع

طب سوزنی در مچ دست باعث کاهش علائم تهوع و استفرغ ، حتی بعد از اصلاح با داروهای ضدسرطان و یا جراحی می‌گردد. محققان 10 روش مختلف طب سوزنی که شامل وارد کردن سوزن‌ها ، تحریکات الکتریکی و طب فشاری بود را با داروهای ضدتهوع و استفراغ مقایسه کردند و به این نتیجه رسیدند که طب سوزنی از داروها موثرتر می‌باشد.

 

( التراتن اولین باشگاه بی تحرک ثبت شده در ایران , طب اعمال فشار*طب سوزنی*باشگاه بدون تحرک , فرشته , پاسداران , سعادت آباد )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

سرطان

از آنجا که طب سوزنی باعث کاهش درد ، تهوع و استفراغ می‌شود ، برخی مواقع برای مبارزه با علائم ناشی از سرطان و یا شیمی درمانی ، از طب سوزنی استفاده می‌کنند . طب سوزنی باعث کاهش گرگرفتگی ناشی از سرطان سینه می‌گردد.

ترک سیگار

طب سوزنی در ترک سیگار ، بهبود بی‌خوابی ، خستگی ، افسردگی و آلرژی مفید است. تحقیقات نشان داده که سوزن‌های طب سوزنی که در قسمت خارجی گوش فرو می‌کنند ، برای ترک سیگار مفید نمی باشد. پس برای اثربخشی بهتر باید ترکیبی از سوزن‌ها به کار گرفته شود.

بارداری

طب سوزنی ممکن است باعث افزایش تاثیر داروهای بارداری شود. طب سوزنی به کاهش استرس و افزایش جریان خون به تخمدان ها کمک می‌کند.

کودکان

طب سوزنی برای اصلاح کودکان مبتلا به اختلال کمبود توجه و بیش فعالی موثر نیست. اما برای از بین بردن تهوع ، استفراغ و درد کودکان می‌توان از این طب استفاده کرد. تحت نظر پزشک متخصص طب سوزنی ، می‌توان طب سوزنی را بدون هیچ نگرانی انجام داد.

چه موقع از طب سوزنی استفاده کنیم؟

از آنجا که طب سوزنی ندرتاً دارای عوارض جانبی می‌باشد، یک جایگزین مناسب برای داروهای ضد درد و استروئید است. این طب می‌تواند به عنوان کامل کننده دارو همراه با دیگر درمان‌ها استفاده شود. اگر بیماری خاصی دارید ، بهتر است قبل از رفتن به مراکز مجاز طب سوزنی ، با پزشک خود صحبت کنید.

 

( التراتن اولین باشگاه بی تحرک ثبت شده در ایران , طب اعمال فشار*طب سوزنی*باشگاه بدون تحرک , فرشته , پاسداران , سعادت آباد )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

 

طب فشاری

اگر شما از سوزن می‌ترسید ، از طب فشاری استفاده کنید. این طب شامل فشار دادن و یا ماساژ دادن در نقاط طب سوزنی و تحریک مسیرهای انرژی می‌باشد. مقایسه علمی بین طب سوزنی و طب فشاری، کم انجام است، اما طب فشاری در کاهش تهوع و درد زایمان موثر می‌باشد.

 

حتما این مطلب را هم میپسندید…

حتما این مطلب را هم میپسندید…

حتما این مطلب را هم میپسندید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *