مقالات

رفع سریع سلولیت بدون تحرک در سعادت آباد

التراتن اولین باشگاه بی تحرک ثبت شده ایران

سلولیت چیست و چگونه برطرف می شود؟

سلولیت در واقع نوعی چربی می باشد که شکل متفاوتی روی پوست دارد. هنگام ایجاد سلولیت روی پوست برآمدگی ها و گودی هایی ظاهر می شوند که به آنها پوست پرتقالی یا حفره های پنیری نیز می گویند. زمانی که چربی زیر پوستی بین عضلات و فیبرهایی که پوست را به عضله وصل می کنند گیر می کند باعث می شود کیسه های چربی به پوست فشار وارد کنند. این فشار باعث برآمدگی ها و تورفتگی ها در پوست می گردد و سلولیت ایجاد می گردد. سلولیت در مردان و زنان دیده می شود اما در زنان بیشتر شایع است. در بانوان حجم فیبر در بافت های مفصلی و ارتباط دهنده بیشتر است و به همین دلیل سلولیت در پوست آنها رایج تر است. سلولیت در همه سنین دیده می شود اما در سنین بالاتر به دلیل نازک شدن پوست بیشتر شایع است. سلولیت به طور معمول بیشتر در ناحیه باسن و ران به وجود می آید. مسئله سلولیت به چاقی و لاغری ارتباطی ندارد و همچنین در همه سنین ممکن است دیده شود. ( باشگاه التراتن رفع سریع سلولیت بدون تحرک در سعادت آباد )

 

 

آیا لازم است سلولیت برطرف شود؟

وجود سلولیت هیچ مشکلی برای سلامتی بدن ایجاد نمی کند اما اگر فردی از ظاهر پوست خود به دلیل وجود سلولیت ناراضی است می تواند با پزشک در این زمینه صحبت کند.

 

اصلاح سلولیت فقط برای خانم ها ( در مجموعه التراتن )

این برنامه میتواند با روش لاغری ویژه ، تخلیه از طریق غدد لنفاوی را تسریع کند و با استفاده از کرم ها و ژل های زد سلولیت سرعت تاثیر پذیری رفع سلولیت را افزایش دهد . تحریکات زمانبندی شده مشوقی خوواهند بود که کمک به شکست بافتهای چربی در لایه زیره پوست کرده و همانند پمپ تخلیه ظریفی ، پس مانده های لنفافی را از بدن تخلیه میکند.

 

چه عواملی بر ایجاد سلولیت موثرند؟

 • سلولیت در زنان نسبت به مردان شایع تر است زیرا زنان در نواحی ران، لگن و باسن چربی بیشتری دارند و همین مسئله درصد بروز سلولیت را بالا می برد.
 • اضافه وزن می تواند بر این مسئله تاثیر گذار باشد هر چند سلولیت در افراد لاغر نیز دیده می شود.
 • ژنتیک می تواند در ایجاد سلولیت موثر باشد. به همین دلیل گاه افراد لاغر نیز دچار سلولیت می شوند.
 • عدم فعالیت و کم تحرکی نیز می تواند عاملی برای ایجاد سلولیت باشد. به طور مثال ایجاد سلولیت در دوره باداری به دلیل کم تحرکی بیشتر دیده می شود.

راه‌های مقابله با سلولیت ران و باسن

روش‌های خاصی برای مقابله و رفع سلولیت در مناطق مختلف بدن وجود دارند که به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از این روش‌ها کاربرد موضعی دارند در حالی که روش‌های دیگر بیشتر بر روی بعد داخلی بدن تمرکز می‌کنند. هدف همه‌ی این روش‌ها یکسان بوده و به کاهش سلولیت در بدن کمک می‌کنند.

( باشگاه التراتن رفع سریع سلولیت بدون تحرک در سعادت آباد )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

کاهش وزن و ورزش

ممکن است شنیدن آن برای شما سخت باشد ولی اگر قصد استفاده از دارو را نداشته باشید، کاهش وزن برای از بین بردن سلولیت ران و باسن ضروری خواهد بود. البته این امر بستگی به این خواهد داشت که علت اصلی بروز سلولیت شما چربی اضافه باشد یا خیر. دو روش برای این کار وجود دارند. اول این که با استفاده از یک رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده و منتظر نتایج بمانید. برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر لازم است تا تمرینات مربوط به ران و باسن مثل اسکات را انجام دهید. تکنیک مناسب برای شما تا حد زیادی به علت اصلی ایجاد سلولیت بستگی خواهد داشت.

کاهش سطح استروژن

این روش نیز با رژیم غذایی مرتبط بوده ولی ارتباط آن متفاوت است. شما برای این کار نیازی به رژیم غذایی کم کالری نخواهید داشت بلکه باید غذاهایی که موجب افزایش سطح استروژن در خانم‌ها می‌شوند را از برنامه‌ی غذایی خود حذف کنید. به طور کلی این غذاها شامل شیر، پنیر، فرآورده‌های سویا و برخی از میوه‌ها و مغزیجات مثل پسته می‌باشند.

فردی که قصد از بین بردن سلولیت از روی پوست خود را دارد باید مصرف این خوراکی‌ها را تا حد امکان کاهش دهد. ممکن است از خود سؤال کنید که چرا خانم‌هایی با سایز بزرگ دچار این مشکل می‌شوند در حالی که مردان بزرگ‌تر با همان مقدار چربی در بدن به آن دچار نمی‌شوند. علت این امر نقش مؤثر استروژن در تشکیل سلولیت است در صورتی که میزان این هورمون در آقایان بسیار کمتر از خانم‌هاست.

آب بیشتری بنوشید

ممکن است تعجب کنید که مصرف آب بیشتر تا حد بسیار زیادی به کاهش سلولیت از روی سطح پوست کمک می‌کند. البته در صورتی که هم اکنون آب کافی مصرف می‌کنید احتمال اینکه مصرف بیشتر آب برای شما مؤثر باشد کم خواهد بود. ولی اگر همانند اکثر افراد در طول روز آب کافی مصرف نمی‌کنید انجام این کار می‌تواند مفید باشد.

مصرف آب کافی برای جنبه‌های دیگر سلامتی مثل بهبود سلامت ذهنی و تمرکز نیز اهمیت زیادی خواهد داشت. برای اکثر افراد توصیه می‌شود که هر روز مقداری بیشتر از حالت طبیعی خود آب بنوشند.

( باشگاه التراتن رفع سریع سلولیت بدون تحرک در سعادت آباد )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

ماساژ سلولیت

این تکنیک به طور واضح یک روش آزمون و خطاست چراکه نمی‌توان به طور دقیق مدت زمان ماساژ و فشار مورد نیاز را تعیین کرد. یک عامل تعیین کننده‌ی مهم نیز ژنتیک فرد مبتلا و نحوه‌ی پاسخگویی بدن وی نسبت به ماساژ در ناحیه‌ی مورد نظر خواهد بود. ماساژ دادن سلولیت به همراه استفاده از محلول‌های دارویی مثل رویتول بهترین شانس برای جذب کامل مواد معدنی و عناصر موردنیاز به منظور مقابله با سلولیت را به شما خواهند داد.

ماساژ ویژه در مجموعه اولتراتن

برنامه تناوبی بیونوری ماساژ، فرد را از مقاطع ملایم، متوسط، و عمیق ماساژ دلپذیر عبور می دهد که در ادامه با تخلیه لنفاوی ماهیچه های خسته و دردناک را التیام می بخشد. برنامه ماساژ همچنین ممکن است با بکارگیری روغن های حیاتی ( ESSENTIAL OIL ) نیز مسرت بخش تر شود. کافی است پنج قطره از این روغن را در یک کاسه کوچک آب گرم ریخته و مقداری از این مخلوط را روی قسمت خود چسب پدهای نوری بپاشید یا اسپری کنید.

 

مکمل‌های غذایی

برخی از افراد می گویند استفاده از مکمل‌های حاوی کافئین، عصاره‌ی هسته‌ی انگور و جینکوبیلوبا می‌توانند سلولیت را کاهش دهند.

متخصص پوست می‌تواند قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی غیر ضروری به شما کمک کند تا روش مناسب برای مقابله با عارضه را پیدا کنید. همیشه بهتر است به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا درک بهتری از عارضه‌ی شما داشته باشد. نتایج ایجاد شده نیز به تجربه و مهارت پزشک شما بستگی خواهند داشت.

متخصصین پوست درک کاملی از پوست و ساختارهای آن داشته و می‌توانند بهترین و موثرترین روش‌های اصلاحی را به شما ارائه کرده و به سؤالات شما پاسخ دهند.

( باشگاه التراتن رفع سریع سلولیت بدون تحرک در سعادت آباد )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

دیگر روش‌های اصلاحی

روش‌های متعددی تأییدیه‌ی سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) را داشته و می‌توانند برای رفع سلولیت مورد استفاده قرار بگیرند. می‌توانید برای انتخاب بهترین روش اصلاحی به متخصصین پوست، زیبایی و جراحی پلاستیک مراجعه کنید. شما می‌توانید از روش‌های اصلاحی غیر تهاجمی و کم تهاجمی مثل روش‌های زیر استفاده کنید:

 • شاک ویو تراپی. انرژی امواج صوتی شاک ویو باعث تقویت گردش خون و افزایش انعطاف پذیری پوست در ناحیه‌ی مورد درمان خواهند شد.
 • لیزر درمانی. سلولیز یک روش درمانی لیزری است که در طی آن پزشک با استفاده از اشعه‌ی لیزر اقدام به سوزاندن بافت چربی اضافه و برداشتن بافت های فیبروز مسئول سلولیت می‌کند.
 • رادیوفرکانس. در این روش در ناحیه‌ی مورد نظر گرما ایجاد شده و سلول‌های چربی اضافه در آن حل می‌شوند.
 • اولتراسوند. امواج فراصوت در این روش می‌توانند بافت چربی را از بین برده و نهایتاً سلولیت را کاهش دهند.
 • کرایولیپولیز. سلول‌های چربی منجمد شده و سلولیت کاهش پیدا می‌کند.
 • کربوکسی تراپی. در این روش دی اکسید کربن به لایه‌ی درم پوست تزریق شده و منجر به کاهش سلولیت می‌شود.
  مواد تزریقی و فیلر. ممکن است پزشک به شما تزریق پلی لاکتیک اسید و QWO را توصیه کند تا بتوان با تولید بیشتر کلاژن و الاستین با سلولیت مقابله کرد. این کار پوست را نرم خواهد کرد.
 • اندرمولوژی. در این روش از دستگاه‌های ساکشن غلتکی به منظور ماساژ چربی‌ها استفاده می‌شود.

 

لیپوساکشن با کمک لیزر

سابسیژن یا سلفینا. در این روش‌ها بافت های فیبروز ایجاد کننده‌ی سلولیت با استفاده از سوزن مخصوص بریده می‌شوند.
رهاسازی دقیق بافت با استفاده از ساکشن. همانند سابسیژن در این روش نیز بافت های فیبروز ایجاد کننده‌ی سلولیت بریده می‌شوند. بدین صورت بافت های زیرین محل گودی‌های سلولیت را پر کرده و این چاله‌ها کمتر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *