مقالات

رفع درد عضلات پا در التراتن

التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده ایران ,رفع درد عضلات پا

درد پا : علت و از بین بردن آن

اگرچه پا درد عموماً پی‌آمد بروز سانحه و صدمه دیدن است، اما گاهی درد پا در ابتلا به عارضه‌ها یا دلایل غیر تروماتیک (بدون ضربه دیدن) ریشه دارد. پا درد گاهی از آسیب یا التهاب هر یک از ساختارهای موجود در پا، مانند استخوان‌ها، مفصل‌ها، عضله‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها (لیگامان‌ها)، رگ‌های خونی، عصب‌ها و پوست ناشی می‌شود. ممکن است درد کف پا ناشی از مشکلات پاشنه پا باشد. معمولاً درد پاشنه به‌تدریج افزایش‌یافته و به‌مرور زمان بدتر می‌شود. اغلب درد این عارضه شدید بوده و زمانی احساس می‌شود که وزن بدن روی پاشنه قرار بگیرد.وجود مشکلی در پا می‌تواند منجر به درد کف پا شود، دردهای کف پا بیماری دردناکی است که ناحیه زیر پا را تحت تاثیر قرار می دهد التهاب بافتی معمولاً علت پا درد است. درد می‌تواند از نقاط دیگری از بدن نیز انتشار یابد و در پا حس شود. بیماری‌های مزمن کمر و پشت بدن نیز می‌تواند علت پا درد و کرختی پا باشد. اتساع شریان ایلیاک (لگنی) و آئورت شکمی نیز در بعضی موارد با پا درد همراه است. لخته شدن خون در سیاهرگ‌های بزرگ واقع در شکم نیز از دیگر علت مواجهه با علائم پا درد و درد ساق پا به شمار می‌رود.( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , رفع درد عضلات پا در التراتن )

 

 

 

درد پا ممکن است برای کودکان نیز اتفاق بیفتد. درد ساق پا و زانو در کودکان توسط عوامل آسیب‌ زا و یا شرایط مختلفی ایجاد می‌شود. با مشاهده علائم زیر در کودک حتما به پزشک مراجعه فرمایید: فلج شدن پا، از دست دادن حس در پا، عدم نبض در پاها، عدم توانایی حرکت مفصل زانو، خونریزی شدید یا غیرقابل‌ کنترل، تب بالا (بیشتر از 38 درجه سانتی‌ گراد)، یا درد غیرقابل‌ کنترل.

علائم و نشانه ها

پا درد بسته به عارضه، اختلال یا بیماری اصلی و زیربنایی می‌تواند با علائم دیگری نیز همراه باشد. در صورت تب داشتن، پا درد احتمالاً پی‌آمد عفونت یا التهاب است. درد پای ناشی از آرتریت (التهاب مفصل) نیز با سفتی، خشکی و کاهش دامنه حرکتی همراه است. بروز درد در مچ پا و مفصل ران و درد کشاله ران نیز شایع است.که در صورت بروز علائم برای درمان درد کشاله ران، مفصل ران و پا به پزشک مراجعه نمود.

پا درد گاهی اوقات با علائم زیر همراه است :

 • خستگی مزمن
 • تب
 • درد مفصل
 • کاهش دامنه حرکتی مفصل
 • برآمدگی پوستی
 • گشاد شدن سیاهرگ‌ها (نقرس)

پا درد در بعضی موارد با علائم دیگری همراه است که بیانگر ابتلا به عارضه‌ای کشنده است؛ بنابراین در صورت مواجهه با علائم زیر بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنید یا با مرکز فوریت‌های پزشکی تماس بگیرید :

 • سرد شدن و رنگ پریدگی پا
 • تنفس دشوار
 • تب بالا (بالاتر از 101 درجه فارنهایت)
 • ناتوانی در راه رفتن یا انداختن وزن روی پا
 • درد پس از راه رفتن یا وارد کردن فشار جزیی
 • پوست رنگ پریده یا متمایل به آبی (سیانوزیس)
 • شنیدن صدای ازجا درآمدن هنگام آسیب دیدن پا
 • کرختی و ضعف پیشرونده در پایین پا توأم با از دست دادن کنترل مثانه یا روده
 • رگه‌های قرمز رنگ
 • ورم کردن و قرمز و گرم شدن پا
 • ایجاد زخم‌هایی روی پا و انگشتان که کاملاً التیام نمی‌یابد.

علت ها و دلایل

درد پا گاهی از گرفتگی عضلانی ناشی می‌شود. گرفتگی پا در حاملگی نیز در زنان شایع است. دلایل متداول گرفتگی عبارت است از :

 • از دست رفتن آب بدن یا کاهش میزان پتاسیم، سدیم، کلسیم یا منیزیم خون
 • مصرف داروهایی مانند داروهای مدر (ادرار آور) و استاتین‌ها (پایین آورنده کلسترول خون)
 • کشیدگی یا خستگی عضلانی ناشی از استفاده بیش از اندازه، ورزش بسیار شدید یا نگه داشتن عضله در موقعیتی خاص به مدت طولانی

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , رفع درد عضلات پا در التراتن )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

آسیب‌های زیر نیز پا درد به دنبال خواهد داشت :

 • پارگی یا کشش بیش از اندازه عضله
 • ترک مویی استخوان (شکستگی فشاری)
 • التهاب تاندون (تاندونیت)
 • درد ساق پا در قسمت جلو در اثر استفاده بیش از اندازه (شین اسپلینت) گرچه اغلب درد هایی که در ناحیه ساق بوجود میایند بدنبال ضربه ایجاد میشوند ولی درد ساق علل دیگری هم دارد که ارتباطی به ضربه ندارد. علل درد ساق پا ممکن است در استخوان، مفصل ، عضله یا تاندون باشد و یا ممکن است علت درد در لیگامان ها، عروق، اعصاب یا حتی پوست باشد.

از دیگر علل رایج پا درد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • لخته شدن خون (ترومبوز عمیق وریدی) به دلیل استراحت مطلق دراز مدت
 • عفونت استخوان (استئومیلیت) یا عفونت پوست و بافت نرم (سلولیت)
 • التهاب مفصل‌های پا در اثر ابتلا به نقرس یا آرتریت (التهاب مفصل)
 • آسیب عصبی رایج در بیماران مبتلا به دیابت، مصرف کنندگان دخانیات و دائم‌الخمرها.
 • گشاد شدن سیاهرگ (واریس)

اما علل با درصد شیوع کمتر عبارت‌ اند از :

 1. تومورهای سرطانی استخوان (استئو سارکوم، سارکوم یوئینگ)
 2. بیماری پرتس پا ـ ساق پا : کاهش جریان خون در مفصل ران، رشد معمول پا را آهسته یا متوقف می‌سازد.
 3. تومورها (غده‌های) غیرسرطانی یا کیست‌های استخوان ران (فمور) یا درشت نی (تیبیا) (ورم استخوان)
 4. درد عصب سیاتیک (درد منتشر شونده در پایین پا) ناشی از لغزش دیسک در کمر و پشت بدن
 5. لغزش اپی‌فیز (شاخ) سر استخوان ران : متداول در پسران و کودکان 11 تا 15 ساله دارای اضافه وزن
 6. درد پا و ساق پا یکی از مشکلات شایع در دوران بارداری است. اغلب مادران (حتی کسانی که برای بار چندم باردار شده‌اند) علاوه بر حال بد در صبح، درد کمر، حالت تهوع و استفراغ و ترک‌های پوستی از پا درد در بارداری نیز شکایت دارند. اکثر مادران تصور می‌کنند که درد پا امری عادی است که جزئی از دوران بارداری محسوب می‌شود اما کاملاً هم اینطور نیست. استفاده تکنیک‌های مختلف فیزیوتراپی مانند کفی و کفش طبی، ورزش‌های مناسب و ماساژ پا می‌تواند از مهم‌ترین عوامل برطرف‌کننده این مشکل باشد.

چه چیزی باعث درد عضلات پا می شود ؟

همانطور که گفتیم، ایجاد درد در پاها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه، مهم‌ترین دلایل ایجاد درد پا را شرح خواهیم داد.

استفاده از کفش نامناسب

استفاده از یک جفت کفش استاندارد که اندازه‌اش مناسب پای شما باشد، نقش مهمی در سلامت پاها بازی می‌کند. استفاده از کفش‌های پاشنه‌بلند می‌تواند فشار زیادی را به سینه پا وارد کند. از پوشیدن کفش پاشنه‌بلند برای پیاده‌روی‌های طولانی پرهیز کنید. کفش‌هایی که نوک آن‌ها بسیار تیز باشد یا کفش‌هایی که انعطاف‌پذیری بسیار زیادی داشته باشند نیز ممکن است باعث ایجاد درد در پاها شوند.

التهاب مفاصل

انواع مختلف بیماری التهاب مفاصل ممکن است منجر به ایجاد درد در پاها شوند. از بین رفتن غضروف‌ها و ساییدگی استخوان‌ها روی یکدیگر (استئوآرتریت)، نقرس و همچنین بیماری‌های خود ایمنی (که در آن سیستم ایمنی بدن به مفاصل موجود در پاها حمله می‌کند) از شایع‌ترین انواع بیماری‌های مربوط به التهاب مفاصل‌اند.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , رفع درد عضلات پا در التراتن )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

انحراف شست پا

استفاده از کفش‌های باریک، تنگ و پاشنه‌بلند باعث می‌شود انگشت شست به انگشتان دیگر فشار وارد کند. در نتیجه مفصل انگشت شست بزرگ شده و بیرون می‌زند. در این حالت، پوست روی شست منحرف‌شده پا، قرمز شده و در آن ناحیه احساس درد خواهید کرد.

بورسیت یا اماس کیسه های مفصلی

در اطراف استخوان‌ها، کیسه‌های حاوی مایع وجود دارد که لغزش استخوان‌ها بر روی یکدیگر را تسهیل می‌کنند. به این کیسه‌ها، بورس می‌گویند. بورس‌ها در نواحی مختلفی مانند زانو، شانه و لگن وجود دارند.

زمانی که این کیسه‌ها تحریک یا ملتهب شوند، وضعیت دردناکی ایجاد خواهد شد. بوریست می‌تواند منجر به ایجاد درد در زانو، اطراف پاشنه پا و همچنین انگشست شست نیز شود. در حالت‌های حاد این بیماری، باید بیمار را تحت عمل جراحی قرار داد.

شکستگی تنشی استخوان

کوبیدن پا روی زمین به صورت مکرر در هنگام دویدن یا انجام بازی‌هایی مانند تنیس و بسکتبال، ممکن است منجر به ایجاد ترک‌هایی در استخوان‌های کف پا شود. این شکستگی‌های ناکامل، منجر به ایجاد التهاب و درد استخوان در پا خواهند شد. اگر به مدت 6 تا 8 هفته استراحت نکنید، به پاهای خود آسیب بیشتری وارد کرده و درمان شکستگی‌ها دشوارتر خواهد شد.

رگ به رگ شدن و گرفتگی

هنگام برخورد ضربه یا زمین خوردن، رباط‌ها که وظیفه اتصال استخوان‌ها به یکدیگر را بر عهده دارند، ممکن است دچار کشیدگی یا پیچ‌خوردگی شوند. به این حالت، رگ به رگ شدن می‌گویند. گرفتگی نیز به طور مشابه برای تاندون‌ها که وظیفه اتصال استخوان به عضلات را بر عهده دارند، اتفاق می‌افتد.

رگ به رگ شدن و گرفتگی بیشتر در مچ پا اتفاق می‌افتد. کبودی و التهاب از نشانه‌های رگ به رگ شدن یا گرفتگی هستند و باید روش‌هایی نظیر استفاده از کمپرس یخ را به کار ببرید.

مشکلات مربوط به تاندون آشیل

تاندون آشیل، یک تاندون ضحیم است که ماهیچه ساق پا را به پاشنه متصل می‌کند. در هنگام پریدن یا افتادن (به خصوص موقعی که در حال ورزش کردن هستید) ممکن است این تاندون پاره شود. استفاده از یخ و در موارد حاد عمل جراحی برای درمان این مشکل تجویز می‌شوند.

سندروم رینود

این وضعیت در اثر پاسخ اغراق‌آمیز بدن به سرما یا استرس اتفاق می‌افتد. سندروم رینود معمولاً انگستان دست یا پا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در اثر این بیماری، در رگ‌های خونی اسپاسم ایجاد می‌شود. احساس سرما یا بی‌حسی در نوک انگشتان پا، از علائم ابتلا به سندروم رینود است.

جلوگیری از اسپاسم عضلات پا

اسپاسم عضلانی و در واقع همان گرفتگی عضلات، شایع‌ترین دلیل ایجاد درد در عضلات پا است. اسپاسم بر اثر انقباض ناگهانی عضلات ایجاد می‌شود. بیشتر این گرفتگی‌ها تنها برای مدت محدودی شما را گرفتار خواهند کرد. اسپاسم به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد، از جمله :

 • کم آب شدن بدن
 • پوشیدن کفش تنگ
 • اثرات جانبی بعضی دارو‌ها
 • آسیب‌های عصبی
 • ورزش کردن بیش از حد

برای جلوگیری از اسپاسم عضلات پا، نکات زیر را مدنظر قرار دهید :

 • ورزش کردن به اندازه کافی و بیش از حد کار نکشیدن از عضلات
 • انتخاب رژیم غذایی حاوی مواد مغذی ضروری به خصوص پتاسیم
 • نوشیدن به اندازه کافی مایعات
 • استفاده از کفش مناسب

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , رفع درد عضلات پا در التراتن )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

 

کشیدگی ماهیچه ساق پا چیست ؟

کشیدگی آسیبی ست که به عضله و یا تاندون وارد می ‌شود و بر خلاف رگ به رگ شدگی است که آسیب به رباط است.

کشیدگی ماهیچه ساق زمانی رخ می دهد که رشته های عضلانی پایین پا (گاستروکنمیوس، لوسیوس و پلانتاریس ) بیش از حد کشیده شوند.

کشیدگی عضله ساق پا بیشتر در طول حرکات پرشتاب یا تغییری ناگهانی در جهت دویدن اتفاق می ‌افتد و از خفیف تا بسیار شدید متغیر است.

طبقه بندی این مشکل به این صورت است :

کشیدگی عضله ساق پا درجه 1

کشش عضله باعث پارگی ای کوچک و جزیی در فیبر عضلانی می ‌شود، درد به وجود می ‌آید اما مانع از ادامه فعالیت ها نخواهد شد. بهبودی کامل دو هفته طول می کشد.

کشیدگی عضله ساق پا درجه 2

پارگی جزئی در رشته های عضلانی درگیر شده است که مانع از انجام کار و فعالیت های روزانه می شود. بهبودی کامل حدود 5 تا 7 طول خواهد کشید.

کشیدگی عضله ساق پا درجه 3

شدید ترین نوع کشیدگی عضله ساق پاست که پارگی کامل در رشته ‌های عضلانی رخ می ‌دهد. بهبودی کامل سه تا چهار ماه زمان برده و در بعضی موارد جراحی نیاز خواهد شد.

علائم و نشانه های بروز درد عضلانی پشت پا

نشانه ها و علائمی وجود دارند که می توانید در صورت بروز آن ها متوجه این موضوع شوید که درد و آسیب در پشت پای شما رخ داده است. به این ترتیب در این زمان باید برای درمان درد عضلانی پشت پا به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

 • درد به صورت متمرکز در ناحیه ساق پا
 • درد در زمان قبل و بعد از دویدن و راه رفتن و حرکت های این چنینی
 • دردی که به مرور تشدید پیدا کرده و بدتر شده
 • احساس خشکی و فشار زیاد در پشت پا در هنگام دویدن و راه رفتن
 • دردی که در هنگام دویدن تشدید پیدا کرده ولی در زمان استراحت بهبود پیدا می کند
 • عدم احساس درد و سر شدگی در صورت فشار دادن استخوان
 • احساس بی حسی، مور مور شدن و ضعف در پاها

زمانی است که افراد تمام این علائم را احساس کرده و در خود مشاهده می کنند ولی تصور می کنند که مشکل جدی نیست و به خودی خود رفع خواهد شد. ولی این تصور غلط را فراموش کنید و هر چه زودتر برای درمان درد عضلانی پشت پا اقدام نمائید.

روش های درمان درد عضلانی در ناحیه پشت پا

طب سنتی

یکی دیگر از بهترین روش ها برای درمان درد این ناحیه از پشت پا، روش های طب سنتی، مانند استفاده از کمپرس آب گرم و یخ است که باعث کاهش درد و التهاب در این ناحیه می شود. همچنین می توان به استفاده از ساق بند طبی نیز اشاره کرد که باعث کاهش درد و ورم در ناحیه پشت پا خواهد شد.

ورزش

انجام برخی از تمرینات ورزشی متناسب با توصیه پزشک به صورتی که باعث ایجاد فشار در ناحیه پشت پا نشود، از روش های درمانی برای عضلات پشت پا به حساب می آید که پزشک متخصص به شما توصیه می کند و بهتر است که آن را پشت گوش نیندازید.

ماساژ درمانی

انجام ماساژهای تکنیکی و درمانی توصیه شده توسط پزشک متخصص به طرز باورنکردنی در کاهش درد و التهاب ساق پای شما تاثیرگذار است. به همین دلیل بهتر است که این کار را انجام دهید و به یک فرد متخصص برای درمان درد عضلانی پشت پا مراجعه کنید.

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , رفع درد عضلات پا در التراتن )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

اکنون به بخشهایی از برنامه های ورزشی دستگاه التراتن اشاره میکنیم

تمرین های ورزشی

تحرکات تناوبی و پر شدت و قدرت این برنامه ماهیچه های شما را سریعا موزون ، سرحال و نیرومند نموده که باعث بدنی سلامت و خوش فرم خواهد شد .

موزون سازی عمقی ماهیچه

پالس های با دامنه پهن و تحرکات طولانی این برنامه به ماهیچه هایی دسترسی پیدا خواهد کرد که معمولا با ورزش های هوازی هم قابل نشانه گیری نیستند. بکارگیری فوری این گروه از ماهیجه های بدنساز شما را قادر خواهد کرد که با سرعتی سریع به اندامی لاغر و روی فرم و تراشیده نائل آیید.

موزون سازی و کشش پوست

این برنامه به گونه ای طراحی شده که تحرکات را در لایه غشایی پوست به دنبال هدف برگرداندن خاصیت ارتجایی آن دنبال کنند و همچنین مشوق تولی کلاژن و آلاستین برای سلامت لایه زیرین پوست و افزایش گردش خون بمنظوره اکسیژن رسانی به پوست و تخلیه سموم برای رسیدن به پوستی یکدست و با طراوت می باشد. این برنامه را میتوان با بکارگیری کرم های فرم دهنده و مرطوب کننده ها به نتایج بالاتری رساند

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , رفع درد عضلات پا در التراتن )

 

موزون سازی ناحیه لگن خاصره

تحریکات بیونوری متناوب پالسهایی که با ترکیب پدگذاری در نقاط ویژه صورت میگیرد بمنظور قدرت دهی و بازسازی و ارتجاعی کردن ماهیچه های لگن خاصره و ارگان های حیاتی آن ناحیه می باشد . این برنامه ایده آل برای خانم هایی بدون فعالیت هستند و نیاز به تمرینات و بکاراندازی ماهیچه های لگن خاصره بدون اجرای الگوهای پیچیده و تمرینات طولانی دارند.

بالا کشاندن ماهیچه سینه ها ( خانم ها ) ، موزون سازی ماهیچه سینه ها ( آقایان )

تحریکات بیونوری متناوب پالس هایی که در این برنامه مورد استفاده قرار میگیرد بمنظور قدرت بخشی ، بالا آوردن و موزون کردن ماهیچه های سینه و جوانسازی پوست اطراف سینه می باشد.

طرز ایستادن

فرکانس پایین و تحریکات طولانی مدت در این ناحیه به ماهیچه های کمر نیرو خواهد بخشید که نهایتا برای تعادل و صحیح ایستادن بدن بسیار مفید است و بنا براین استرس را در این منطقه آزاد کرده و خط قامت و یکپارچگی وی را تداوم میبخشد. تمرینات خوب و صحیح ایستادن ، جلوگیری از قوز کمر و دردهای مفاصل در مشتریان پا به سن گذاشته می نماید.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , رفع درد عضلات پا در التراتن )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

ماساژ

برنامه تناوبی بیونوری ماساژ، فرد را از مقاطع ملایم، متوسط، و عمیق ماساژ دلپذیر عبور می دهد که در ادامه با تخلیه لنفاوی ماهیچه های خسته و دردناک را التیام می بخشد. برنامه ماساژ همچنین ممکن است با بکارگیری روغن های حیاتی ( ESSENTIAL OIL ) نیز مسرت بخش تر شود. کافی است پنج قطره از این روغن را در یک کاسه کوچک آب گرم ریخته و مقداری از این مخلوط را روی قسمت خود چسب پدهای نوری بپاشید یا اسپری کنید.

ضد استرس

پالس هایی با فرکانس های متناوب و سیگنال های میکرونی التراتن که مختص استرس زدایی طراحی شده اند، سبب خواهند شد که فرد را تسکین داده و این امر بخاطر تشویق بدن به تولید اندورفین ( ENDORPHIN ) که احساس سالم بودن و راحتی را القا می کند. حرکات مواج این تحریکات بیونوری همچنین گرفتگی عضلانی را آرام و میزان آدرنالین ( ADRENALINE ) را پایین خواهند آورد. این تحریکات بایستی بطرز ظريف صورت پذیرد.

سرعت

سرعت این برنامه بیونوری تناوبی برای افزایش سرعت مدت جواب دهی و حرکت سریع و ناگهانی عضله ها طراحی شده و حرکات قدرتی ماهیچه را افزایش می دهد. در دوی پر سرعت و ورزش های سریع، عکس العمل ها بایستی سریع و هم تراز عضلات و پر قدرت باشد. برنامه سرعتی التراتن، سیگنال های فازبندی شده را در حددقت میکروچیپ ها ( MICROCHIP ) به ماهیچه ها می فرستد که در واقع کمک به آموزش و توسعه عضلانی با واکنش بالا شده و در نهایت باعث سرعت عکس العمل عضلانی و کاهش دادن خطراتی از قبیل صدمه و آسیب به آنها می شود و ماهیچه ها را قدرتمند و گوش به زنگ ہار می آورد

قدرت

این برنامه یک آماده سازی کوتاه مدت اولیه دارد که بلافاصله با سیکل پر شدت و قدرت دنبال می شود و باعث انقباض ماهیچه ها در سطح بالایی می گردد. در این برنامه تدبیر به این نحو اتخاذ شده که تمرکز بالایی روی ماهیچه ها برای توسعه دادن به توده آن داده شود و سپس با فرکانس های مختلف تناوبی از استرس عضله ها و انباشته شدن اسید لاکتیک جلوگیری بعمل می آید. این برنامه ای است ایده آل برای مشتاقان داشتن ( هیکل روی فرم ) که خواستار بدنی قدرتمند بدون عضلات برآمده می باشند

نیرومندی

در سیستم نیرومندی شما می توانید به پیشرفتی فوق العاده دسترسی پیدا کنید. هنگامی که این برنامه را به تمرینات نیرومند سازی در باشگاه ورزشی اضافه نمایید. نه تنها نتایجی که از این روش میگیرید تند و سریع است بلکه سیستم انقباض عضلانی و تعادل آن با وقت استراحت فی ما بین و فرکانس های پالسی از ضرب دیدن عضلانی نیز جلوگیری می کند

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , رفع درد عضلات پا در التراتن )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

استقامت

با بهره گیری از این تحقیق : تحریکات الکتریکی می تواند استقامت را زیاد کرده و مقاومت به خستگی را افزایش دهد” التراتن هم این برنامه را با یک آماده سازی اولیه شروع و سپس سریعا با یک سری از انقباضات عميق، عضلات بافت قرمز اکسید شده ( OXIDATME ) عضلات بافت متوسط اکسیده و یا قندی شده
( OXIDATME/G LYCOLYTIC ) را توان بخشیده و سطح انرژی را در آنها بالا می برد

پایداری

برنامه پایداری التراتن فازهای دقیق و پیچیده ای دارد که بدن را به تمرینات کامل پایداری ترغیب می کند. این برنامه مورد استفاده افرادی قرار می گیرد که از تحرک عادی بهره ور نیستند و نیاز به افزایش پایداری فیزیکی خود دارند که بتوانند از یک زندگی فعال لذت ببرند.

بدن سازی

نتیجه گرفته شده از مطالعات بر روی ورزشکاران دنیا، برنامه بدنسازی التراتن با استفاده از فرکانس های گردشی قدرت، انقباض عضلانی و زمان های استراحت فی مابین را به ماهیچه های قابل پرورش القا می نماید. با بکارگیری تکنیک های مقاومتی و سیستم پدیندی ویژه، شما می توانید توده اسکلتی عضله ها را بیشتر و یا شکل بندی و یا انحنا دهید تا به نتایج مطلوب دست یابید. برداشتن دمبل های کوچک به هنگام تحریکات ماهیچه سینه و بازو ها، مقاومت مضاعفی را تولید کرده که باعث ورزش بیشتر عضلانی آن ناحیه می شود.

کشیدن عضله

تعادل و راست قامتی دو گزینه از شروط یکپارچگی بدن انسان است. برای انعطاف پذیری بیشتر اندام پایینی و حرکات آزاد ماهیچه ها، خم شدن یکی از اجزای داخلی دوره تمریناتی است، این برنامه به تناوب عضلات منتخب را کش آورده و انعطاف و ارتجاع پذیری آنها را تقویت میکند. پدهای بیونوری در مکانهای مشخص روی عضله موافق و مخالف قرار داده شده که با تحریکات متناوب، نرمی و انعطاف پذیری را به آنها القا کنند.

 

حتما این مطلب را هم میپسندید…

حتما این مطلب را هم میپسندید…

حتما این مطلب را هم میپسندید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *