مقالات

جوانسازی صورت با ورزش

جوانسازی صورت با ورزش

ورزش صورت چیست؟

از نظر متخصصان یوگا؛ ورزش صورت تمامی لایه‌های پوست اعم از لایه بالایی یا اپیدرم، لایه میانی و لایه زیرین یا هایپودرم را درگیر می‌کند. با درگیر شدن همه این لایه‌ها، به اطمینان می‌توان گفت که یک ورزش صورت صحیح موجب جریان یافتن بهتر خون در سلول‌های پوستی، رسیدن بهتر اکسیژن به بافت پوست و همچنین تغذیه مناسب لایه‌های گوناگون می‌شود. نتیجه این اتفاقات در صورت شما با پوستی شفاف، کشیده، جوان‌تر که به نسبت قبل سموم کمتری دارد، نمایان می‌شود. پوست تحت درمان با ورزش صورت به مراتب بهتر از قبل، رطوبت را جذب می‌کند و شاداب‌تر است.( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , جوانسازی صورت با ورزش )

 

 

ورزش پوست شباهت زیادی به ماساژ صورت دارد و می‌توان گفت که ساز و کار آن نیز بی‌مانند نیست. با ورزش صورت همانند ماساژ صورت عملکرد کلاژن و الاستین پوست تحت تأثیر و بهبود قرار می‌گیرد. عملکرد مناسب این دو در کنار هم، پوست شاداب‌تر، جوان‌تر و نرم‌تر را به وجود می‌آورد.

توصیه می‌شود ورزش رفع چین و چروک صورت را روزانه 20 دقیقه به مدت شش بار در هفته انجام دهید. ممکن است به نظر برسد که این مدت زمان بسیار طولانی است. ما به شما اطمینان می‌دهیم که این مدت زمان در مقابل بهبود حاصل از ورزش صورت در رفع چین و چروک ارزشمند بسیار ارزشمند و مناسب است به طوری که سریعاً بعد از مدتی نتایج آن را مشاهده خواهید کرد.

مدت زمان اثربخشی ورزش صورت

در نظر داشته باشید که ما صورت‌های متفاوت، پوست‌های گوناگون و میزان سلامتی مخصوص به خودمان را داریم از این رو مدت زمان رفع چین و چروک‌ها با ورزش صورت می‌تواند متفاوت و برای هر شخص متمایز باشد. اما به عنوان یک استاندارد می‌توان گفت که دو هفته بعد از شروع تمرینات و ورزش صورت بهبودهایی در ناحیه صورت و گردن مشاهده خواهید کرد.

بعد از دو الی چهار ماه، به‌وضوح متوجه خواهید شد که تنش‌ها و خطوط صورت و گردنتان نسبت به قبل بسیار کمتر شده است. در همین دوران مردم نیز بیش از پیش متوجه تغییرات شما خواهند شد. در عرض 6 الی 9 ماه، دیگر به نگاه کردن در آینه نیاز ندارید چرا که اطرافیانتان به شما جوان‌تر شدن صورت و پوست گردنتان را با تعجب مژده خواهند داد.

فواید ورزش صورت

شاید «ورزش صورت» را به اندازه‌ای که مگان مارکل را می‌شناسید، آشنایی نداشته باشید اما جالب است بدانید که مگان مارکل یکی از طرفداران جایگزینی ورزش صورت به جای عمل‌های جراحی زیبایی صورت و همچنین تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک است. دیگر متوجه شدید که ورزش صورت دقیقاً برای چه کاری مفید است و چرا می‌خواهیم امروز به طور اختصاصی به آن بپردازیم. اما شاید هنوز در مورد مؤثر بودن ورزش صورت در کاهش چین و چروک‌های صورت شک داشته باشید. ما به این سؤال شما در مورد چگونگی اثرات ضد پیری ورزش صورت پاسخ خواهیم داد. سپس در ادامه مقاله بهترین ورزش‌های صورت با تأکید بر ماساژ عضلات حساس صورت را به شما معرفی می کتیم. پس همراه ما بمانید تا جوان‌تر به نظر برسید.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , جوانسازی صورت با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

کاهش استرس

همه ما می‌دانیم که ماساژ بدن به میزان زیادی استرس را کاهش می‌دهد. اما ماساژ زمانی مؤثرتر واقع می‌شود که روی صورت انجام شود. به همین دلیل است که ورزش صورت موجب کاهش استرس و بهبود اوضاع روحی فرد می‌شود.

بی‌شک زمانی که استرس داریم، ناراحتیم یا مشکلات زندگی فشار زیادی بر ما وارد کرده باشد ناخودآگاه شروع به اخم کردن یا منقبض کردن عضلات صورت می‌کنیم. این حرکت عضلانی ممکن است انچنان مهم نباشد اما در گذر زمان باعث به وجود آمدن چین و چروک روی صورت در نقاط مختلف از جمله پیشانی و اطراف چشم می‌شود.

همان‌طور که حال بد، چهره را تحت تأثیر قرار می‌دهد، عکس این ماجرا هم صادق است به طوری که شما می‌توانید با انجام دادن ماساژ مناسب، فشار در قسمت‌های حساس صورت به میزان زیادی از استرس وارد شده بر خودتان بکاهید و زندگی شاداب‌تری داشته باشید.

لیفت طبیعی

ورزش صورت نه تنها باعث کاهش استرس می‌شود بلکه می‌تواند به عنوان عمل زیبایی طبیعی هم محسوب شود. همان‌طور که اشاره کردیم، ماساژ صورت به شکل ورزش صورت باعث می‌شود که تولید کلاژن و گردش خود در عروق بدن بهبود پیدا کند. به همین دلیل عضلات صورت شما جان تازه‌ای می‌گیرند و از خطر پیری زودرس دور می‌شوند. به طور قطع می‌توان گفت که ورزش صورت جایگزین طبیعی به جای وسایل آرایشی و بهداشتی و جراحی‌های پزشکی است.

بهبود گردش خون

عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند گردش خون در پوست ما را تحت تأثیر قرار دهند از جمله سفرهای هوایی، سیگار کشیدن، استفاده زیاد از وسایل آرایشی، عدم خواب کافی و حتی مشکلات روحی و اعصاب. عدم گردش خون مناسب در پوست مساوی با کاهش کیفیت سلول‌های پوستی و ایجاد حالت خفگان در آن است. ورزش صورت عملی اثبات شده برای رفع پف زیر چشم و افزایش جریان خون است. با انجام ورزش صورت، غدد لنفاوی زیر پوست به صورت مصنوعی تحریک شده و ترشحات آن موجب افزایش اکسیژن حل شده در خون زیر پوست و غنی شدن خون از مواد مغذی می‌شود.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , جوانسازی صورت با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

مرهم پوست ملتهب

ورزش صورت می‌تواند فواید زیادی برای درمان مشکلات پوستی از جمله آکنه و آکنه روزاسه یا آکنه بزرگ‌سالان باشد. ماساژ آرام صورت و تحریک اندک آن باعث می‌شود که اکسیژن و خون‌رسانی به بافت‌های پوستی که برای سلامتی پوست به آن نیاز داریم بیشتر شود. از طرف دیگر به همین دلیل مواد سمی از پوست خارج و دفع خواهند شد. در مورد صورت‌های دارای آکنه این هشدار را باید در نظر داشت که ممکن است با فشار دست یا انگشت آکنه‌ها پاره شده و آلودگی آن به قسمت‌های دیگر پوست سرایت کند. لذا در مواردی که آکنه شدید روی پوست دیده می‌شود می‌بایست ورزش صورت به آهستگی و رعایت نظافت انجام پذیرد.

کاهنده سردرد

بدون شک، ماساژ و ورزش صورت از جمله روش‌های کاهنده انواع سردردها از جمله میگرن است. مشابه آنچه در ماساژ صورت اتفاق می‌افتد، با فشار آوردن به برخی از نقاط حساس روی صورت طی ورزش صورت، تنش و استرس به میزان زیادی می‌تواند کاهش پیدا کند. از آنجایی که این دو عامل اصلی بروز بیشتر سردردها هستند می‌توانیم امیدوار باشیم که بعد از ورزش صورت اثری از سردرد باقی نمانده باشد. با ادامه‌دار شدن ورزش صورت، تعداد و مدت زمان سردردهای مزمن به مانند میگرن نیز رفته رفته کاهش پیدا خواهد کرد.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , جوانسازی صورت با ورزش )

 

بهبود سینوس

ورزش صورت که همراه با مقداری فشار و گرمای دست است می‌تواند مخاط به وجود آمده در سینوس را تحریک و آن را از طریق مجاری تنفسی دفع کند. از این رو است که ورزش صورت می‌تواند روش عملی برای کاهش دردهای سینوسی و بهبود اختناق مجاری تنفسی صورت باشد.

رفع کننده سموم

ورزش صورت نه تنها باعث سم‌زدایی از لایه‌های پوستی صورت بلکه موجب کاهش سموم از کل بدن می‌شود. غدد لنفاوی در سراسر صورت به ویژه در قسمت‌های چانه و امتداد استخوان آن تا زیر گوش قرار دارند. تحریک این نقاط از طریق وارد کردن فشار اندک، باعث می‌شود که سیستم لنفاوی شروع به کار کند. این سیستم در تمامی بدن گسترش یافته است و فعال بودن آن امری ضروری برای سلامتی جسمانی است. با شروع فعالیت غدد لنفاوی سم و مواد مضر بیشتری از طریق خون جذب و از بدن دفع می‌شوند.

مانع چین و چروک

فرار از دست چین و چروک‌های صورت تقریباً کاری ناممکن است چرا که طبیعت پوست انسان با پیر شدن این هست که دچار چین و چروک شود. اما می‌توانیم از تشدید چین و چروک‌ها روی صورت جلوگیری کنیم. برای این کار ورزش صورت گزینه مناسبی است. ورزش صورت باعث می‌شود عضلات منقبض شده بر اثر تنش‌های محیطی و روحی، دوباره به حالت ابتدایی خود برگردند و دیرتر از همیشه دچار پیری و ضعف شوند. به عنوان پیشنهاد با ورزش صورت، رطوبت رسانی را نیز برای بهبودی مضاعف، همراه کنید. اما همه چروک‌ها به یک شکل نیستند. برای اینکه بدانید چه چروک‌هایی با ورزش صورت درمان می‌شود، لازم است نگاهی به انواع چروک‌های صورت و عوامل آن‌ها داشته باشیم.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , جوانسازی صورت با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

آیا ورزشهای صورت می‌توانند شما را جوانتر کنند؟

محققان براین باورند که ورزشهای صورت به طور منظم به مدت 20 هفته، می‌تواند افراد را سه سال جوانتر نشان دهند. دلیل این ادعا تحقیقی است که روی خانم ها انجام گرفته است. اما سؤال بزرگ اینست که، آیا این نتیجه می‌تواند در مورد همه صادق باشد؟

تحقیقات نشان داده است که ورزش در کاهش وزن و بهبود سلامت قلبی عروقی مؤثر است. اما، وقتی نوبت به صورت می‌رسد چه؟ برخی از محققان در شیکاگو معتقدند که شما با استفاده از ورزشهای صورت جوانتر به نظر خواهید رسید. بر اساس مطالعات این محققان، ورزشهای منظم صورت می‌تواند عضلات زیر پوست را تقویت کرده و گونه‌های بالا و پایین را پرتر کند. در نتیجه این تغییر، صورت شما جوانتر به نظر خواهد رسید.

به گفته این محققان، نیازی به کار روی تردمیل برای از بین بردن خطوط خنده روی پیشانی نیست. و یا لزومی ندارد برای از بین بردن چین و چروک دور چشم، به کیک بوکسینگ روی بیاورید. تمام آنچه به آن نیاز دارید، اندکی یوگا برای تقویت ظاهر صورت است.

سه سال جوانتر در 20 هفته

تقویت ظاهر گونه‌ها و ابرو تنها با ورزشهای سبک کمی مشکل به نظر می‌رسد. محققان در این مطالعه از شرکت‌کنندگان خواستند که حرکت “Happy Cheek Sculpting” را – که آن را «لیفت گونه» نیز می‌گویند، انجام دهند. این حرکت شامل دو حرکت کششی است.

ورزش، درست به همان شیوه که باعث تقویت عضلات دو سر و سه سر پا می‌شود، صورت را نیز جوانتر می‌کند.

ورزش باعث می‌شود که عضلات رشد کنند و بزرگتر شوند و فضای بیشتری را درست زیر پوست صورت اشغال کنند. وقتی ماهیچه‌ها محکم‌تر می‌شوند، بسته‌های چربی را در خود ذخیره می‌کنند و از شل شدن و «افتادن» پوست، که غالباً در پیری اتفاق می‌افتد، جلوگیری کند. سالهاست که ورزشهای صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جایگزینی برای جراحی

شرکت‌کنندگان 32 ورزش مختلف را، هر کدام به مدت یک دقیقه، انجام دادند.

این مطالعه اثر جمعی تمام ورزشها را روی ظاهر صورت مورد بررسی قرار داد. براساس گزارشات، از آنجاییکه این روزشها بطور جداگانه مورد مطالعه قرار نگرفته بودند، تشخیص اثرگذارترین ورزش کار سختی بود.

با استفاده از ورزشهای صورت می‌توانید برخی از علائم پیری را برطرف کرده و جوانتر به نظر بیایید. توصیه می‌شود با یک مربی یوگا مشورت کنید و با کمک او ورزشهای خاص خود را طراحی کنید. اگر ورزشهای صورت را به تنهایی و به پشتوانه دانسته‌های خود دنبال کنید، ممکن است نتایج چشمگیری را که شرکت کنندگان در این تحقیق به آنها دست پیدا کردند، کسب نکنید.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , جوانسازی صورت با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

تحقیق

براساس گزارشات، محققان 27 زن بین سنین 40 الی 65 ساله را مورد مطالعه قرار دادند. در شروع مطالعه، هر یک از زنان در یک جلسه 90 دقیقه‌ای آموزشی، مورد تعلیم یک مربی یوگا قرار گرفت. در این جلسات، انجام صحیح ورزشها به بهترین شکل به افراد شرکت کننده آموزش داده شد تا اطمینان حاصل شود که تمام آنها تمرینات یکسانی را انجام می‌دهند.

شرکت کنندگان، ورزشهای یوگا را بصورت روزانه در 8 هفته اول دنبال کردند. سپس، این ورزشها را یک روز در میان برای 12 هفته باقی‌مانده انجام دادند.

 

چرا ورزش صورت انجام دهیم؟

بخش اعظم پیری چهره نه به خاطر پیری و شل شدن پوست بلکه به خاطر تضعیف عضلات چهره رخ می‌دهد. عضلات تمام بدن با افزایش سن ضعیف‌تر می‌شوند و وقتی تحرک بدن کاهش می‌یابد این تضعیف با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد و عضلات صورت نیز از این تضعیف در امان نیستند در نتیجه پس از جوانی و میانسالی حجم عضلات صورت کاهش یافته و پوست در مقابل جاذبه زمین تسلیم شده و آویزان و شل به نظر می‌رسد. به همین دلیل انجام ورزش صورت را به شما توصیه می‌کنیم.

 

*برنامه های جوانسازی صورت در باشگاه بدون تحرک التراتن بدین شرح میباشد :

 

1) بالا کشاندن پوست صورت بدون عمل جراحی ( non surgical facelift )

این برنامه بیودرمانی ، شاداب سازی پوست را با موزون کردن کامل عضلات برای سفت کردن و تقارن دادن به انحنای خاص صورت ترکیب می نماید. درمان متمرکز (15) دقیقه ای ، عضلات صورت را ترمیم و ظاهر جوان تری به صورت می دهد

2) موزون کردن عمقی ماهیچه ( deep muscIe tone )

در بعضی موارد پوست و ماهیچه صورت بیش از حد قوام خود را از دست داده و بطور چین خورده و لایه لایه روی هم افتاده در می آید. برنامه موزون کردن عمقی ماهیچه ها، سیگنالی با تحریکات عمقی با رگ و ریشه ماهیچه های صورت فرستاده و با ظرافتی خاص آنها را سفت کرده و جمع و جور نموده که بطور تدریجی عمل جوان سازی صورت را پیگیری می کنند.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , جوانسازی صورت با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

3) توازن ظاهری پوست ( Skin tone )

وقتی ماهیچه های صورت موزون و به ردیف اولیه خود برگشتند، جوان سازی و توازن پوست نیز امری ایده آل می شود. این برنامه های بیولوژیکی مشوقی برای تولید کلاژن و الاستین خواهند شد و سبب می شوند که شادابی و ارتجاعی بودن به غشا میانی پوست صورت باز گردد.

4) تخليه لنفاوی ( lymphatic drainage )

بواسطه چند گونه بودن الگوی تحریکاتی این برنامه ( با فرکانس پایین ) ماهیچه های صورت با ملایمت ماساژ داده می شوند و سیستم لنفاوی را از مواد زائد سمی تخلیه و باعث کاهش پف کردگی ( putiness ) آن می شود. این یک برنامه ایده آل برای پوست های مشکل دار است که کمک به کاهش ناخالصی ها و نمایان سازی سیمای فرد می گردد.

5) کاهش چین و چروک ( Wrinkle reduction )

این برنامه بصورت چرخشی با سیگنالهای متناوب سبب حیات بخشی دوباره به پوست ، ماهیچه ها و پوست های مجاور صورت می شود. این برنامه همچنین باعث به گردش در آوردن میکرونی خون و کاهش خط های ظریف صورت می شود. و این یک برنامه ایده آل است برای متقاضیان میان سالی که احتیاج به جوان سازی و هموار بودن پوست صورت خود دارند.

6) گردش خون ( Circulation )

این برنامه بیولوژیکی ملایم برای بالا بردن گردش خون بطور عمومی طراحی شده و عمل تقویت خاصیت موئینگی آن را نیز عهده دار است که عملا به صافی و نمایان شدن سیمای جوان پوست کمک می کند.

 

( التراتن اولین باشگاه بدون تحرک ثبت شده در ایران , جوانسازی صورت با ورزش )

حتما این مطلب را هم میپسندید…

 

 

7) ماساژ توام با تولید اندورفین ( hydrating massage )

این برنامه بیولوژیکی بمنظور رفع خستگی و استرس از صورت طراحی شده است. این جریان های ملایم تسکین دهنده، با انرژی بخشی به ماهیچه ها و پوست خسته، باعث آزاد شدن اندورفین شده که حس تندرستی و سلامت را بالا می برد.

8) نگهداری ( maintenance )

زمانی که نتایج اثر بخشی به صورت کامل شد. برنامه مراقبت و نگهداری التراتن، امنیت نتایج و سودهای بدست آمده را تامین خواهد کرد. این برنامه متمرکز با سیگنال هایی که در تمامی رنج ها و دامنه ها بطور چرخشی نقش ایفا می کنند، در بر گیرنده درمان های کشاندن پوست بدون عمل جراحی ، کاهش خطوط ظریف ، ترغیب وجود کلاژن و الاستین ، سموم زدایی ، تخليه لنفاوی و جوان سازی پوست خواهد شد.

 

حتما این مطلب را هم میپسندید…

حتما این مطلب را هم میپسندید…

حتما این مطلب را هم میپسندید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *